zlomnik.pl

Home |

Wigilijna bitwa złomów i konkurs świąteczny!

Published by on December 24, 2014

Oraz życzenia na te święta:

Niech Wasze tłoki nigdy nie uderzą w zawory, a zapłon wypada zawsze gdzieś mniej więcej przy górnym martwym położeniu tłoka co drugi obrót wału korbowego*.

*nie dotyczy dwusuwów.

A także,
życzę Wam, abyście wszędzie mieli tak blisko, żebyście nie musieli jeździć samochodem w innym celu niż dla przyjemności.

Dziś zapraszam Was na bitwę złomów, która skończy się konkursem świątecznym. Zostało mi sporo naklejek “to auto ma ponad 20 lat/25 lat/30 lat i jeździ dalej” ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ i chciałem trochę ich rozdać. Jednak nie ma tak łatwo, zawodnicy wchodzą na ring, zaczyna się bitwa!

Lewy narożnik:
Wcale nie Hitchcock powiedział, że film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno stopniowo narastać. Przypisuje mu się ten cytat, ale w rzeczywistości prawdopodobnie jego autorem jest Szmuel Gelbfisz, alias Samuel Goldwyn – polski Żyd zamieszkały w USA. Nigdy nie nauczył się angielskiego i porozumiewał się głównie w jidysz. Nie ma to znaczenia. Ale opis tego Transita skonstruowano według przywoływanej zasady. Na początek dostajemy strzał w szczękę: auto ma przejechane 400 tys. km. Większość osób zaprzestaje czytać. Ci, którzy nie zrażają się przebiegiem, brną dalej. Wymienione cośtam, cośtam, nikt tego nie czyta, chyba normalne że jak samochód ma 400 tys. km to coś w nim już wymieniano (chyba że to dziwne, a ja się nie znam). Wtem! Dowiadujemy się, że właściwie to samochód jest rozbity. Lubię takie delikatne, subtelne opisy kraks: pan cofał tirem, i wybił oko (dobrze że nie oczko – temu misiu). Trochę zdrobnień lub personifikacji zawsze pozwoli lepiej przełknąć informację, że fura jest rozwalona i nie nadaje się do jazdy. Kiedyś chciałem pojechać obejrzeć takie auto “bardzo lekko uszkodzone” – sprzedawała pani, ach jakaż była miła, jej samochód nigdy jej nie zawiódł, a tak w ogóle to mówiła na niego “Punio” (było to Punto I), wie pan, te zdjątka w ogłoszonku to są troszkę nieaktualne, bo ona miała taką przycierkę parkingową, i wie pan, no, takie zadrapania Puniowi zrobiła z przodu. Dobrze, to niech mi pani wyśle zdjęcia tego uszkodzenia, to zobaczę. Nie wiem na jakim parkingu da się jechać 50 km/h i przypxxxxlić centralnie przodem w jakąś latarnię czy słup, ale w każdym razie oba oczka wybite, nosek złamany, usteczka wygięte w podkówkę, a kółeczka rozeszły się na zewnątrz niczym skrzydła łabędzia. Aha, i Punio kosztował 2500, co pozwalało mi sądzić, że do czegoś się nadaje. To była dygresja – wróćmy do Transita, a tam już czeka na nas słowo “obma”. Nie spotkałem się jeszcze z obmą, a widziałem już wąchacze i puoś. Co więcej, litery B i D na klawiaturze nie są obok siebie, co pozwala wysnuć pewne wnioski na temat celowości takiego zapisu.
Dramatyczność opisu tego Transita sprawia, że po prostu jest mi go żal. 400 tys. km w pracy i co się dzieje na koniec? Rozbity, nie odpala, obma się wyrzygała, smutny koniec, Cytryn i Gumiak przypinajo lawete i jado.

LINK

Prawy narożnik:
Już jako zupełnie młody człowiek (wiek podstawówkowy) łaziłem po Śródmieściu w poszukiwaniu ciekawych samochodów. Ciekawych = starych i dziwnych. Stało ich wtedy po bramach i podwórkach całe mnóstwo. M.in. gdzieś w zakątkach chyba Hożej lub Wilczej pojawiała się stara Skoda Spartak w kolorze chyba seledynkowym. A potem patrzę – wow! Samochód wystąpił w popularnym teledysku. Ciekawe, czy pamiętacie, jaki to był teledysk. Niestety nie wiem co się stało z tym autem. Wiem, że jego tablic nie ma już w teczkach WK Śródmieście ani w UFG. Zawsze jak na Allegro albo oliksie wypłynie jakiś Spartak to się jaram że to ten sam, ale nigdy więcej go nie widziałem.
Tymczasem rzeczywiście na “oliksie” pojawił się Spartak. Zasadniczo jest gratem, totalnym i ostatecznym, do czego właściciel uczciwie się przyznaje. Jednak w obawie o naruszenie dóbr osobistych, tj. pokazanie chwastów zarastających ten samochód, postanowił wyszparować zdjęcia, tzn. wyciąć je z tła. Do tego celu użył piły łańcuchowej, siekiery i kilograma materiałów wybuchowych. Jak szwedzki kucharz z Muppetów, tyle że tu jest raczej szwedzki fotoedytor. Szczególnie wzruszające jest wycinanie braku błotników, po których dziury zastawiono jakimiś deskami. Ileż pracy w to poszło, ileż zaangażowania! I każdy kwadracik trzeba było ręcznie wyciąć nożyczkami, a potem pomalować tło akwarelami na sinokoperkowy turkusik.

LINK

Co łączy te dwa ogłoszenia?
Zdjęcia. Obydwie te oferty wprowadziły wyrażenie “ch…owe zdjęcia” na nowy, wyższy poziom, który wymagałby już stworzenia fanpejdża “ch…owe zdjęcia z ogłoszeń”. To oczywiste, że sprzedawany przedmiot należy pokazać jak najgorzej, jak najbylejaczej, jak najcebulej, żeby przypadkiem ci durni klienci nie dowiedzieli się, co faktycznie jest sprzedawane, tylko dali pieniądze i uciekali. To właśnie charakteryzuje polski rynek handlu używanym czymkolwiek: potencjalny klient nie jest osobą, którą trzeba zachęcić, tylko workiem na pieniądze, z którego te pieniądze mają się wysypać i on ma się wynosić. Wszelkie próby napisania sensownego opisu lub zrobienia dobrych zdjęć są traktowane albo jako frajerstwo, albo klasyfikują sprzedającego jako handlarza-zawodowca. Porządni, normalni ludzie nie piszą opisu, a zdjęcia robią długopisem w ciemnościach podczas ulewy.

W związku z tymi dwoma ogłoszeniami ogłaszam konkurs świąteczny!
Do wygrania jest pięć zestawów po trzy naklejki w każdym (20, 25, 30 lat).
Co trzeba zrobić?

KONKURS JEST ZAKOŃCZONY

Jakie zgłoszenia nie biorą udziału?
– ze złym tytułem maila (w szczególności nie należy tytułować maila “konkurs” albo “zgłoszenie” – wyłącznie “NAJGORSZE ZDJĘCIA”).
– nie zawierające linku do olx.pl
– nadesłane po terminie.

Kto wygrywa?
Pięć osób, które nadeślą najciekawsze zgłoszenia (w razie powtarzających się zgłoszeń – jako pierwsi).

Do dzieła!
(i tak się nudzicie w święta, więc zamiast siedzieć na fejsbuczku, siedźcie na oliksie).
Comments
mak Said:

Teledysk to Baranek Kultu?


Detectivus Said:

O ile “zdjęcia” tejże Śkody w jakikolwiek sposób próbują chociaż odzwierciedlić oferowany towar, o tyle to co owy miszcz fotografii zaprezentował w pierwszym linku wg. mnie przedstawia cokolwiek… lub zupełnie nic :-) Masz tu chyba rację, że wystarczy dodać cokolwiek (nawet zdjęcie teściowej) a ludki i tak przyjdą… Co za czasy


jaśko Said:

olx wprowadził wczoraj odpłatność 25 zł za ogłoszenie o sprzedaży samochodu. Teraz znów ludzie wrócą na allegro, po za podobną cenę na allegro można lepiej opisać auto, dodać wyposażenie itd.


paulus77 Said:

kurde… jak ja mogłem przegapić naklejki :( niestety w domu czeka dalszy ciąg qlinariów oraz rozjazdy wszelakie więc życzę sukcesów w konkursie. A Zbigniewowi Ł. i familii Ł. niech świeci niejedna gwiazdka :)


mac_kaw Said:

Teledysk to oczywiście Kult – Baranek :-)


heinz1632 Said:

#offtopic
W Krakowie znowu mamy odliczanie sekundowe na światłach. Na skrzyżowaniu Olszyny-Brodowicza, Wyrwińskiego-Grochowska. To jakże proste i skuteczne rozwiązanie wygrało w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Bhawo


miwo Said:

Nie wiem, co się stało z tymi ludźmi. Dlaczego nie używają znaków przestankowych.
A zresztą, zdjęcia Skody i tak rozwaliły system.
Dobrych Świąt.


kierowca_bombowca Said:

Wprawdzie na konkurs się nie nadaje – bo w sumie co trzeba to widać – ale dziwnie się czuję z tym, że ktoś chcąc ten cud sprzedać prezentuje go w tak obsrany sposób: http://olx.pl/oferta/vw-transporter-t3-multiwan-carat-rarytas-CID5-ID8e9iP.html#432a536d00


Marcin Jan Said:

Mam wrażenie że ten sprzedający skodę nie chce pokazać skąd (od kogo) tą skodę wyrwał. Dlatego też ukrywa plenery, aby poprzedni (bądź prawowity) właściciel się nie pokapował.


LPK Said:

Jakkolwiek z miłym zaskoczeniem stwierdziłem, że większość ogłoszeń ma zdjęcia dobre, OK, czyli przedstawiające po prostu przedmiot sprzedaży, to są i takie, które wydają się być wystawione specjalnie pod kątem złomnikowego konkursu 😉 Mam kilku faworytów i kilka adresów e-mail (pamiętacie taki termin “falandyzacja”?), więc


LPK Said:

Na końcu miał być jeszcze “…”


toughluck Said:

@heinz1632: Ale to dobrze, czy źle? Pytam, bo Twój wpis ocieka ironią.


brazer Said:

*) nie dotyczy Wankli.
przez co czuję się przez to pominięty w życzeniach, no… cóż, trudno!

A Tobie Tomasz, znaczy a Tobie Tymon nawzajem!


Mav Said:

Tak z innej mańki, ale z małym elementem wspólnym (bo też skoda):

http://fishki.net/auto/1362256-remont-shkody.html


kaczor Said:

@kierowca_bombowca – cena przegięta i tak , syncro w takim stanie i w takiej cenie to jeszcze bym ratował – a tak to nawet na kurnik się nie nadaje :(


Tomasz Said:

Baranek. Pamiętam jak na końcu zaparkowali skodę tak ze przednie kolo oparlo sie o krawężnik pod katem 45 stopni.


hanson Said:

Tak wprowadzili opłaty na OLX ale tylko od 5000 tyś wzwyż.To daje pole do popisu kombinatorom
“cena 5 tyś.ale sprzedam za 9 w opisie”


hamer Said:

I to nie wczoraj a miesiąc temu


Piwex Said:

To przyprawia o ból zębów i drgawki, jak tylne koło tej skody wygina się przy wjeżdżaniu na krawężnik mostu Poniatowskiego (w teledysku “Baranek” 4:00)


Piwex Said:

Wygląda troche jakby gość nawet nie miał dostepu do tej skody i robił zdjęcia przez płot. Bo jak można nie odsunąć starej beczki, spróchniałej opony i drewnianej palety z widoku?


tajemniczybrodacz Said:

Już się wystraszyłem że to prawda z tymi opłatami na tablicy vel olx (okropna ta nazwa olx kojarzy mi się z Eros Ol Ex o ile ktoś pamięta co to było) i kontrolnie wystawiam na sprzedaż cuś – fantomowo rzecz jasna – patrze nic, uff jaka ulga od 5000 tysi dopiero naliczajo opłaty więc nie zginie olx, zresztą kto normalny kupuje auto powyżej 5000 tysi … chyba siakiś niepoczytalny czy cuś.

ps. wygrywa oczywiście Transit w kwestii merytorycznej tzn. oczywiście skoda w kwestii nie mierytorycznej – to wszak jasne !


wojteksend Said:

ale te ruskie tom oktawke wyrzeźbili masakra


Ktosiek Said:

Wystawiający Transita to chyba jakiś artysta, a to ogłoszenie to po prostu performance – wielka dowolność języka, formy, no i zastosowanie litery V – wielkie propsy za to, czekam na następny występ. To je aVangarda, tego nie ogarniesz ;], haha.

Skoda – przynajmniej uczciwy człowiek, piszę od razu, że stan opłakany – teraz uczciwych ludzi jest sporo ;].

Natomiast co do linku MAV’a to cóż… tak się robi okazje, jedyne takie itd… dzień jak co dzień ;]. Teoretycznie, nie zardzewieje – bo ćwiartka (albo i większa część 😉 ) oryginalna z tyłu (teoretycznie, bo przecież składowaniem złomu nikt się nie przejmuje) – ale rudy wyjdzie na łączeniach, ale to dopiero za parę lat (2-3, może więcej), więc nikt nikomu nic nie powie.

PS. Wesołych Świąt Panowie (Paniom oczywiście też).


Scrapner Said:

Swoją drogą, czy tak ciężko wziąć auto na myjnie, pojechać na jakiś plac lub parking- gdzieś gdzie jest dużo miejsca i zrobić parę ładnych zdjęć, a później poświęcić parę chwil na estetyczny i poprawny choć pod względem ortograficznym opis ?
Ja już znalazłem swojego faworyta i wysłałem.


Piotr Said:

Zdrowych Wesołych , spokoju i szczęścia …
osobliwie tego ostatniego bo na Titanicu wszyscy byli młodzi, zdrowi i bogaci ….


Co do sekundowych swiatel, przeciez wystarczy zeby czerwone pod koniec mrygalo 3 razy i juz. zero wydatkow praktycznie.
Albo jeszcze prosciej, czerwone > czerwone z pomaranczem > zielone.
Ciekawe skad wogole po,mysl zeby z czerwonego zielone sie wlaczalo znienacka.


Yossarian Said:

Znalezienie jeszcze gorszych zdjęć od tych z dzisiejszej bitwy będzie spooorym wyzwaniem :)


Daozi Said:

@Heinz1632 – ale moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie, ja się cieszę. Może akurat w tym miejscu ma to średnie zastosowanie, ale już nie narzekajmy.


koza Said:

Przetłumaczy ktoś na zrozumiałe:
“łączniki vzy swoznie” – łaczniki i sworznie rozumiem, ale co to jest “vzy”
“wgial trochę pasczgo” – co wgiął?
Zdjęcie idealne na plakat do nowego Twin Peaksa


zonking Said:

Z tego co wiem, to tak właśnie jest – czewrwone->czerwone z pomarańczem->zielone. Ma to sens, bo i tak nie można ruszyć, puki nie jest zielone. W odwrotną stronę tak nie jest, bo nie można nagle zatrzymać pojazdu. Musiałbym to sprawdzić dokładniej, ale kiedyś o tym czytałem w rozporządzeniu o znakach i sygnałach i wychodziło by na to, że jak gdzieś tak gdzieś tak nie jest, to dlatego, że kiedyś nie musiało być.


DW10 Said:

Jak czytam ogłoszenie “pali, jeździ”, to od razu przypominają mi się takie sceny:
http://tnij.org/8i2dem5 . Oczywiście Bolandia.
Z tradycyjnym pozdrowieniem na “Święta zimowe” 😉 – DW10.
BTW – nie da rady prościej zrobić wstawiania (i podglądu) linków? Niestety jako prawie grzyb mam alergię na HTML’a, programowanie i te całe współczesne internety.


Demon75 Said:

A ja się nie będę na święta nudził. I co teras?
Teraz pozwolę sobie życzyć wszystkim czytaczom, oraz inż. Z.Łomnikowi Wesołych.
Tych Świąt znaczy.

P.S. A na ogłoszenia brakuje mnie komentarza, który miałby choć cień szansy przejść przez filtr.


2mouse Said:

Bardzo tłuste życzenia. Konkretne, żadnego tam pitu pitu. Moje tłoki i zawory doceniają taką troskę o ich integralność… :)
BTW, naklejki dotarły dziś rano. To się nazywa wyczucie. :)


przem Said:

Czy imię Goldwyna nie winno brzmieć po po polsku Szmul? Szmuel to mym zdaniem zangielszczona wersja właśnie Szmula.


jermak Said:

Yyyy… :(
A jak ja wyslalem tego Tranzolka mailem jako inspiracje do konkursu to co? Nie dostane naklejki? Yyyy :(


Yossarian Said:

Szukam tych ogłoszeń do konkursu i trafiłem na coś takiego. Na konkurs się nie nadaje, ale ten opis!

http://olx.pl/oferta/ford-mustang-antidotum-na-problemy-lansera-CID5-ID756G5.html#f88f32fe0b

Nie ma to jak zrobić ósmy cud świata z Mustanga V6 po obciachowym tuningu. Aż dziwne, że LPG nie ma.


gehazi Said:

Są obrazki w Grzybologice?


Dawdzio Said:

Czyli mając 10 e-maili można wysłać 10 zgłoszeń i wszystkie są brane pod uwagę?


benny_pl Said:

Dawdzio: musisz sobie jeszcze wymyslec 10 ksywek ;p
tez mam kilka mejli, pewnie kazdy ma, ale chyba uczciwie jednak wyslac raz…


c64club Said:

Oj tam, oj tam. Dawidzio1, Dawidzio2, automat się nie kapnie


c64club Said:

@koza “łączniki vzy swoznie” vzy=czy, V i C sąsiadują na klapaturze, dlatego CV na kompie pisze się tak szybko 😛
“wgial trochę pasczgo nie zdarzylem zrobi,” powinno być “wgiął trochę pas, czego nie zdążyłem zrobić”. Ale interpunkcja, końcówki, odmiana to przecież “trójbój siłowy”, a miszczem nie karzdy jes.


StahW Said:

Mhm.
A ja myślałem, że wgiął paszcz i go nie zdążył zrobić 😀


tata igora Said:

Zdrowych i wesołych Świąt!


mql Said:

Nie załapuję się na konkurs, bo chodzi o ogłoszenie sprzed lat. Na zdjęciu (jedynym) było wiejskie, średnio zagracone podwórko. Samochód stał z boku, zasłonięty częściowo ścianą, stanowił może 10 % powierzchni zdjęcia.
Natomiast załapuję się na życzenia. Wszystkie ważne miejsca w naszej powiatowej metropolii są osiągalne rowerem w najwyżej 15 min. Gdy trzeba załatwić coś samochodem, rozbudowuję drogę powrotną. Czyli: miejsce odległe o 2 km – przejechane 25, odległe o 10 km – przejechane 70. Itd. :) Albo po prostu w jakiś wolny dzień – pałętanie się “bo tak”. Wszystko w ramach konserwacji sprzętu przez ruch, oczywiście.


nemo333 Said:

A ja sobie pozwolę tak nieśmiało zasugerować braku punktu w regulaminie konkursu 😉 Lepiej by było gdyby liczyły się tylko ogłoszenia sprzed publikacji wpisu o konkursie bo znając naszych kombinatorów i Januszów to ktoś zaraz wrzuci ogłoszenie na OLX z najgorszym zdjęciem jakie ma tylko pod konkurs 😛


rosenkranz Said:

ahhh, cudownie świąteczna scenka: grupka cwaniaczków kombinuje jak by tu przy okazji prostej, wymyślonej ad hoc, zabawy wyłudzić wartą kilka złotych naklejkę.

co do ogłoszenia z transitem, pewnie było tak: kierowca w/w rozbitego transita stojąc na zimnie i deszczu czekając na lawetę, dla zabicia czasu, wrzucił żartobliwe ogłoszenie na olx – pisząc na swoim smartfonie zgrabialymi od chłodu dłońmi, stąd błędy, stąd słowotok, stąd kiepskie zdjęcie


Ojezu Said:

Ja mam pytanie: Czy jak mam do dyspozycji praktycznie nieskończoność adresów email (10^346), to co się stanie jak prześlę wszystkie zdjęcia z olx używając moich kolejnych adresów?


parvuselephantus Said:

Nie mam co zrobić z naklejkami, wiec jak ktoś chce, to niech śle maila:
http://olx.pl/oferta/opel-astra-kombi-CID5-ID87Uan.html#b1bbdf9398
Brak zdjęć powinien wygrywać z definicji konkursu, a za Pana Zdzisia w opisie miejsce dodatkowo miejsce 2. i 3.:
http://olx.pl/oferta/mercedes-w124-200e-lpg-CID5-ID8hvpd.html#9c79616d11

I trzeci ulubieniec – na 4 zdjeciach mamy: 1. plame bedaca chyba silnikiem, 2. coś na tylnej kanapie i 3. skrobaczkę 😀
http://olx.pl/oferta/okaznowiutki-przeglad-i-oc-sprzedam-zamienie-mondeo-na-poloneza-trucka-CID5-ID7OSY5.html#197a038d56


michał Said:

@ojezu
Stanie się, serwer ci padnie i zostanie wpisany na czarną, spamerską listę.


Marcin Jan Said:

@Serwis MitsuManiaków
OIDP to kiedyś występowało zielone światło migające, które poprzedzało pomarańczowe. Jednakoż obawiam się że nawet jak czerwono zagaśnie tylko na chwilę może wywoływać u kierowców reakcje “droga wolna”. Wiem że to głupie, ale samu się czasem na tym łapie że jakakolwiek zmiana na sygnalizatorze (np. na sygnalizatorze na pasie obok) powoduje że odruchowo szykuje się do ruszenia. Z tego co zaobserwowałem inni kierowcy też tak mają, zwłaszcza jak stoją na swoim czerwonym dłużej niż by na to wyglądało.


sobiemir Said:

Znalazłem nieliche, już wysłane.


Rysiek Said:

Baranek.Idę do szkoły na drugą zmianę,mijam kolumnadę przy placu leńskiego,a tam jacyś przebierańcy tańczą w parach.z 10 lat później zobaczyłem co oni tam kręcili.


kjace Said:

@parvuselephantus niezłe, ale uwierz, że da się znaleźć znacznie gorsze zdjęcia. Pewnie piszę oczywistą oczywistość, ale oliks to wspaniała encyklopedia polskości, przegląd przez wszystkie stany społeczeństwa 😉


DW10 Said:

YES! Cena ON i PB95 3,99 zł. Intermarche Poznań. Dzięki, Wołodia!


KIEROWCA Said:

Konkurs fajny tylko żeby nie wyszło tak, że cebulaki pocykajo w nocy zdjęcia jakiejś Astry na parkingu, wygumkujom w paincie i wystawiom niby to na sprzedaż 24-26-go. Ogłoszenie powinno wisieć przynajmniej od 23-go.


Kud Said:

Niezły materiał na te zdjęcia jest także wśród ogłoszeń o sprzedaży mieszkań – trafiają się perełki podpadające pod kategorię “polski pierdolnik”.


Szela Said:

po tym linku od skody wiem że сначала to zapewne ćwiartka

autobotanik przynajmniej to wrzuca, zdziwilibyście się co się w Polsce łata, chociaż rzeczywiście takie artystyczne kowalstwo raczej na wschód przechodzi. Jak młode i w tdi – zawsze robić!


Leave a Reply

Subscribe Via Email

Subscribe to RSS via Email

Translate zlomnik with Google

 
oldtimery.com

Polecamy

Kontakt


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /archiwum/wp-content/themes/magonline/footer.php on line 1