zlomnik.pl

Home |

GAZ-12 ładny, tylko zdjęcia podmienili

Published by on February 28, 2012

Dzień dobry,
dziś złomnik z lekkim opóźnieniem, ale jak to mówią w reklamie „założyłam własną firmę, żeby mieć więcej czasu dla bliskich” – normalnie jak widzę tę reklamę to coś mnie się trzącha i obrywa w środku, jakbym wziął tę babę co się tak mądrzy i przyVAT-ował jej w ZUS, to by jej składka zdrowotna odpadła. A zatem nie tracąc czasu popatrzmy, co tam dziś ciekawego ma dla nas do zaoferowania Allegro. Najciekawszą ofertą dnia jest niewątpliwie GAZ-12, znany też jako ZIM-12. Sprzedający jest na tyle miły, że opowiedział o tym samochodzie, podając najważniejsze fakty, dzięki temu ja nie muszę tego robić. Dodam jednak od siebie, że do napędu GAZ-a 12 stosowano ciekawy silnik 3.5 R6 z aluminiową głowicą, a sam samochód nie był, w przeciwieństwie do podobnych konstrukcji amerykańskich, zbudowany na ramie. Po raz kolejny więc upada mit o nienowoczesnych konstrukcjach radzieckich.
Ciekawszy jest jednak opis. Najwyraźniej dotyczy jakiegoś zupełnie innego egzemplarza niż przedstawiony na zdjęciach. No bo zobaczcie sami: “Generalnie auto oryginalne i kompletne” – podczas gdy ma silnik od UAZ-a i pociętą podłogę pod dźwignię biegów. “Stan blacharski oceniam jako dobry” – na zdjęciach widzimy, że prawy bok jest pognieciony, a całe auto zardzewiałe. “Środek ładny, zadbany” – zwłaszcza dziura wycięta nożem w boczku drzwi wskazuje na wysoki stopień zadbania. “Samochód prosty” – to dlaczego ryje nosem w ziemię? Rozumiem że wybita przednia szyba także nie zmniejsza “rarytaśności” tegoż egzemplarza. Jestem po prostu przekonany, że sprzedający załadował nie te zdjęcia i że chodzi o inny samochód, przecież nikt nie byłby gotów tak jawnie pisać nieprawdy, zwłaszcza gdy można skonfrontować ją ze zdjęciami w ułamek sekundy.
Niestety, sądzę że to oferta dla prawdziwego konesera – kupić bardzo, bardzo zniszczonego GAZ-a 12 za 50 tys. zł, odremontować za 100 tys. zł i otrzymać auto warte nadal 50 tys. zł, którego jedynym przeznaczeniem jest wożenie ślubów. Myślę, że znacznie lepiej prezentuje się ten ZIM obecnie – ma taki lekki, bezpretensjonalny kubański styl. Można by pomalować go pędzlem w kwiatki i wozić na nim reklamę szkoły tańców latynoamerykańskich.

link
Comments
Damiz74 Said:

stan – “gniotsa nie łamiotsa”


Żelazny Said:

Obszernie z tyłu, fajnie.
Poniżej ciekawa metoda na swap, ale wolałbym żeby to zrobili z jakimś nowym gównem.
http://www.sadistic.pl/szybki-mechanik-vt105954.htm


night rider Said:

Są pewne silniki, które ze sprzedawanego samochodu nie zdejmują klauzuli oryginalności. M.in. silnik od Beczki i od UAZa. Samochód w nie wyposażony nadal ma prawo tytułować się “100% oryginał”.


Rysiu_z_Kranu Said:

Czy to ten który w oryginale miał sprzęgło hydrokinetyczne?


maciek_dm Said:

przecież wyraźnie napisane jest: “Wartość odrestaurowanego auta to 50 tys. euro i ciągle rośnie…” – czepiacie się, to okazja, tylko nie chcecie w to uwierzyć tow. Zlomnik… :)


Grimm Reaper Said:

“Od 40 lat w jednych rękach, środek ładny, zadbany. Wszystkie detale w oryginale. Jedynie silnik od uaza oraz przerobione biegi na sterowanie w podłodze”
…to jest debest ;D


ryba7 Said:

na avast dalej skucha z tym wirusem i męczy mnie to nie ukrywam. pozdrawiam pomimo


notlauf Said:

ryba7: dzięki za cenną informację. Na pewno się tym zajmę. Bardzo przepraszam za niedogodności. Czy podasz mi swój adres?


zyniu Said:

Zaprawdę powiadam Wam, wywalcie avasta w cholerę, bo to schizol i panikarz.


Damiz74 Said:

niestety wywala ten komunikat dalej – ht_tp://zumobtr.ru/gate.php?


maro Said:

Przy okazji radzieckich “okazji”; nasz ulubiony handlarz znowu ma rarytas za jedyne 3500zł kupiony miesiąc temu za 1/3 tej ceny … ale tym razem inwestycje poszły gruuuubo bo oprócz hammerite zainwestował np w lampy czy w ich klosze – okazja: http://otomoto.pl/moskwicz-407-moskwicz-407-zarejestrowany-C22948613.html
oraz poprzedni właściciel: http://allegro.pl/moskwicz-407-do-remontu-i2041276480.html


Lesio Said:

Ujęły mnie tylne światła od Skody RTO/Jelcza “ogórka”. Niech żyje i umacnia się przyjaźń między narodami świata! Socjalistycznego.


ryba7 Said:

@notlauf. w jakim celu potrzebujesz adresu mego?


notlauf Said:

Ryba7: w takim celu, żeby móc skonfigurować odpowiednio Twój komputer – ciasteczka itp.


kater Said:

avast sravast, ok, ale kaspersky też się buntuje – no ale w końcu to tylko kaspersky hehe


Ociec_Ryzyk Said:

Najdroższe pokrowcy świata w tym moskwiczu, każdy koneser doceni. Gazem-12-stym to bym jeździł, pod warunkiem, że miałby instalacje na holzgas. Na dachu opał, z tyłu komin. Tak go widzę proszem państwa. A co!


ryba7 Said:

@notlauf. e. napisz w dwóch słowach o co chodzi – może sam dam radę :) skazujecie mnie na czytanie Was gdzie indziej.


Leave a Reply

Subscribe Via Email

Subscribe to RSS via Email

Translate zlomnik with Google

 
oldtimery.com

Polecamy

Kontakt


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /archiwum/wp-content/themes/magonline/footer.php on line 1