zlomnik.pl

Home |

Simca 1501 – nowa definicja stanu bardzo dobrego

Published by on March 10, 2012

Stan bardzo dobry – słowa, które każdemu koneserowi i kolekcjonerowi od razu podnoszą ciśnienie. No jak stan bardzo dobry, to trzeba brać, w końcu to okazja, nie codziennie trafia się możliwość zakupu klasyka w stanie bardzo dobrym. Zwłaszcza jeśli chodzi o stan blacharki, ponieważ wiadomo przecież, że naprawy blacharskie są najdroższe ze wszystkich. Na przykład na Allegro można kupić Simcę 1501 – samochód wyjątkowo piękny i ciekawy, czyli dla 99% ludzi “to chyba Łada”, w stanie bardzo dobrym. A oto dowód w postaci opisu:

Cieszy też fakt, że części są jeszcze dostępne bez problemu “na internecie”, a blacharz poradzi sobie bez problemu. Niestety mogło dojść do takiej sytuacji, że ja korzystam z innego internetu niż sprzedający, bo już od lat na francuskim leboncoin nie widziałem blacharki do Simki 1301-1501. W tej sytuacji blacharz rzeczywiście poradzi sobie bez problemu. A nawet już sobie poradził, ponieważ w sprzedawanym egzemplarzu tylne błotniki zostały wykonane z laminatu.

Właśnie na skutek obecności tych błotników z laminatu, sprzedający słusznie zauważa, że auto zostało zachowane w 98% w oryginale. To cenna informacja, dzięki niej wiemy, że błotniki stanowią 2% samochodu.

“lakierowo do poprawek” – myślę, że można się z tym zgodzić, skala poprawek nie jest podana, więc faktycznie można powiedzieć, że nikt tu nie minął się z prawdą.

“super materiał do odnowienia” – to interesujące, głębokie stwierdzenie, bo można rozumieć je na wiele sposobów. Ja obstawiam, że chodzi o to, że w im gorszym stanie jest auto, tym jest lepszym materiałem do odnowienia, bo gdyby było w świetnym stanie – byłoby słabym materiałem do odnowienia. Po co odnawiać coś, co świetnie się trzyma?

Samochód ma 40 lat, a robi niesamowite wrażenie. W istocie. Nie spotkałem jeszcze auta, w którym siedzenia byłyby malowane tym samym sprayem co nadwozie. Kołpaki od 125p po jednej stronie, a od Simki 1100 po drugiej zrobiły na mnie również niesamowite wrażenie.

Podsumowując: dobra oferta w ciekawej cenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze jakiś czas temu to samo auto można było kupić na Allegro za 1900 zł. Koneserzy – w drogę!

link

Nadesłał Michał B
Comments
Etherway Said:

Myślę, że takie przedstawianie aukcji, z suspensem i ciętym komentarzem jest dobrym pomysłem, może nawet lepszym niż komentarz + link. Dodatkowo wpis zostanie na wieki a nie do końca aukcji.


Żelazny Said:

Szkoda wozu, bo jest bardzo ładny.
Też uważam takie rozwiązanie z opisami aukcji za słuszne.


TaTo Said:

E, jak zwykle przesadzasz. Bardzo rzetelny opis. auto na pewno da się odrestaurować za 2tysie i sprzedać za 55. piękne przejście laminatu w blachę przy nadkolu…


TaTo Said:

A w ogóle to na tych zdjęciach auto wygląda tak, jakby miało wiele podzespołów z drewna.


miwo Said:

Również popieram taki sposób komentowania aukcji, bardzo ciekawe :)


czorny Said:

ten sprzedawca znany już na tem portalu


Tomasz Said:

Taa…drugie bezwypadkowe.net z tego wyjdzie :)


oppelner Said:

Z tymi laminatowymi błotnikami, elementami z PF 125 (kołpaczki, chlapacze) można by niezłą historię stworzyć, dajmy na to “zaginiony prototyp z FSO”.


maciejowski Said:

gustownie ma tylny most przesunięty, ciekawe dlaczego?


Damiz74 Said:

jest taki “bardzo dobry stan” jak nasze drogi po zimie – zmieniamy rzeczywistość


Grimm Reaper Said:

No jest to okazja. Taki unikat w takim stanie za takie pieniądze.
98% oryginału… WOW…


Grimm Reaper Said:

@maciejowski: z mostem jest OK. To przez drążek panharda tak wygląda jakby był krzywo. Drążek panharda idzie pod kątem, a na zdjęciu wygląda jakby szedł prosto, więc względem niego dyfer wygląda jakby był pod kątem.


notlauf Said:

Tomasz: myślę że ten zarzut jest nietrafiony.


michasmaniak Said:

Dziękuje za umieszczenie moich zdjęć. Trzeba chronić potencjalnych kupujących przed takimi sprzedawcami.


TomiTurbo Said:

Zamki tez sa w kolorze nadwozia :-)

P.S.
Leże chory, a żona przyniosla Mi dzis “Motur”. W środku opis VW UP! (który nawiasem mówiąc bardzo Mi sie podoba i czekalem aż się w koncu w jakims teście objawi).
Dziekuję złomniku.


nocny Said:

Silnik kręci i odpala ostatnia próba 6 miesięcy temu czyli realnie pewnie nie odpala wogóle.


Ociec_Ryzyk Said:

Panowie sprzedawczyki chyba Złomnik czytają, bo dostałem parę ujów na garba jak chciałem umówić się na autopsję simki. Jacyś tacy nerwowi.Dziwne. Przy okazji zapytałem o resztę kolekcji :) no i czy prototyp renówki znalazł już konesera.


Ociec_Ryzyk Said:

Na samochody tego pana można dostać żółte blachy od ręki, są częścią kolekcji, której wspólne cechy to: Silnik się kręci i odpala(ł), skrzynia płynnie chodzi,można spokojnie wciągnąć na lawetę, grodź i jak dzwon bez dziur(cokolwiek to znaczy),no i cecha najważniejsza – części dostępne na internecie.

@Tomasz: nie zrobi się, nie zrobi. Dobry pomysł z takim opisem aukcji, fajnie się czyta. Proponuje jeszcze naklejkę w stylu “karnego kutasa” do naklejania na te pseudozabytki. Np “czarna dziura” albo “studzienka bez dna” :)


Qropatwa Said:

Magiczne sformułowanie: “blacha bardzo dobra jak na swój wiek”. Bardzo mnie to denerwuje, bo wynika z tego, że samochód z lat 30tych może znajdować się w worku i to też będzie stan dobry, o przepraszam – bardzo dobry jak na swój wiek. Najdrożsi handlarze złomami, jeśli to czytacie – stan auta określa się BEZWZGLĘDNIE, a nie względnie. Co do Simki 1501 to bardzo fajny samochód, niedoceniany w Polszy. Jak ktoś chce taki to polecam wycieczkę do Czech, albo Słowacji. Tam za mniej więcej 4 klocki plnów kupuje się egzemplarz w stanie dobrym ( i nie jak na swój wiek tylko dobrym, dobrym;) A widywałem jeszcze tańsze, duuuuuuużo lepsze od tego niebieskiego gówna.


Zdzisław Dyrman Said:

Grimm Reaper- zwróć uwagę na zdjęcia simci z ogłoszenia. Maciejowski ma rację- most jest konkretnie przekoszony. Czteroślad i już.


Szybki Lopez Said:

Patrol wygląda teraz jak SsangYong czy coś takiego 😀


lcaise Said:

mega trzoda ten patrol


Leave a Reply

Subscribe Via Email

Subscribe to RSS via Email

Translate zlomnik with Google

 
oldtimery.com

Polecamy

Kontakt


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /archiwum/wp-content/themes/magonline/footer.php on line 1